Актуальні новини Вільногірська: дайджест

Олександра Зоз 11:30, 1 Червня 2024
Вільногірськ новини
Вільногірськ новини/ колаж Вільногірськ IN.UA

Сплата єдиного податку від ФОПів, зміни у вартості медицинських послуг у ЦМЛ, порядок проведення масових заходів у Вільногірську, поради психолога – актуальні новини Вільногірська у дайджесті Вільногірськ IN.UA

Вільногірськ новини: події останнього тижня весни

Твоє місто

У Вільногірській громаді зареєстровано 761 фізична особа підприємець. З них 269 бізнесів розпочали свою діяльність з початку повномасштабного вторгнення. Вони сплачують податки у місцевий бюджет.

Тепер за платні послуги рентген кабінету пацієнт буде сплачувати дорожче ніж торік. Рентгенографія колоносових пазух за новим тарифом коштує 124,85 гривні. Тогорічна ціна — 97, 62 гривень. Є послуги які знизилися по вартості. Ціни змінили рішенням виконкому.

Конституція гарантує українцям право на мирні зібрання. Але якщо раніше організатори мали лише попередити про такий намір, то в умовах воєнного стану потрібен дозвіл від районної ради. Про це йдеться на офіційній сторінці Вільногірської міської ради.

Відкрити власну справу, розвивати культурні ініціативи чи агропромисловість можуть допомогти грантові гроші. Для цього вільногірцям необхідно обрати відповідний гранд та подати заявку. 

Спалювання стерні, очерету, соломи в охоронних зонах міждержавних та магістральних електричних мереж власниками землі та землекористувачами під час дії воєнного стану прирівнюється до диверсії.

Вільногірці

Бувають випадки, коли люди надто чутливо сприймають критику у свою адресу, або складно проживають події навколишнього середовища, які напряму не стосуються їх життя. Це впливає на психічний стан, може вплинути на тиск чи апетит. Психолог Олександр Зінченко радить вчитися не сприймати все близько до серця.

30 травня, у кав’ярні Вільногірська провели фінальну зустріч учасників інноваційної організації «The stars lab». Молодіжна організація започаткована у 2023 році. Ним керує учень місцевого 4 ліцею за підтримки співорганізаторів. Голова ради лідерів, дев’ятикласник Єгор Цівка зібрав команду однодумців з учнів та вчителів.

Ігор Миронюк за власною ініціативою в 59 років пішов служити у прикордонні війська. Ігор єдиний з курсу Хмельницької прикордонної академії потрапив на Донеччину, де ніс службу командиром. Понад двох років служив у війську. Після звільнення зі служби повернувся до викладацької діяльності у Вільногірський фаховий коледж. Виховує у студентів хист до військової справи.

Понад сорока років Тетяна Василенко пише поезію. Першим, хто зачаровувався віршами був її чоловік. У родині Тетяни всі любили читати. Мали велику бібліотеку. Також Тетяна має хобі в’язання та шиття. Власноруч створювала костюми для солістів хору підприємства де працювала.

Жителька Вільногірська Ольга Левковець цьогоріч стала «Учителем року». Крім основної роботи в ліцеї, жінка викладає українську мову у центрі «Змістовно». А також вчить рідної мови переселенців у клубі «Ріка». Активна Ольга також займається танцями, джампінгом та ходить на High Heels – один з напрямків сучасного танцю.

Погода у Вільногірську на вихідні

Сьогодні, у перший день літа, у Вільногірську буде ясне небо. Максимальна температура повітря +28 градусів.

2 червня, за прогнозами синоптиків, очікується ясний та теплий день. На термометрі +29.

Підписуйтесь

День памʼяті жертв Голодомору

Буянова Єва 12:30, 23 Листопада 2024
День памʼяті жертв Голодомору/ фото Музей Голодомору

День памʼяті жертв Голодомору — це нагадування про одну з найстрашніших трагедій в історії України, яка забрала мільйони життів. Щороку в четверту суботу листопада українці вшановують пам’ять невинно вбитих, запалюючи свічки і згадуючи про страшні наслідки штучного голоду, організованого радянським режимом.

Більше на Вільногірськ.IN.UA

Голодомор 1932–1933 років — геноцид українського народу, організований радянським режимом шляхом штучного створення голоду. Він забрав мільйони життів, ставши однією з найтрагічніших сторінок в історії України. Цей злочин був спрямований на знищення українського селянства, нації та її прагнення до незалежності.

День пам’яті жертв Голодомору було запроваджено указом Президента України Леоніда Кучми 26 листопада 1998 року. Спочатку він мав назву День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. У 2000 році щорічне вшанування було закріплене на четверту суботу листопада. У 2006 році, після визнання Голодомору геноцидом українського народу, цей день став нагадуванням про злочин, який забрав життя мільйонів, і закликом до збереження історичної пам’яті.

Акція “Запали свічку” — це щорічна традиція, яка відбувається в День пам’яті жертв Голодомору. О 16:00 українці вшановують мільйони загиблих хвилиною мовчання, після чого запалюють свічки на підвіконнях своїх домівок. Цей символічний жест об’єднує людей у спільній пам’яті про трагедію, нагадуючи про важливість збереження історичної правди та вшанування невинних жертв. Свічка є знаком скорботи, пам’яті та надії на те, що подібне не повториться.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Обговорення повернення ядерної зброї Україні: деталі

Буянова Єва 11:05, 23 Листопада 2024
Обговорення повернення ядерної зброї Україні/ фото Hannah McKay, Reuters

Обговорення повернення ядерної зброї Україні відбувається напередодні приходу до влади Трампа у Сполучених Штатах Америки.

Про це повідомляє The New York Times

Дональд Трамп рішуче налаштований покласти край війні. У звʼязку з цим тривають активні дискусії щодо гарантій безпеки для Києва. Один з варіантів – повернення Україні ядерного статусу. 

“Єдина гарантія безпеки, якої бажає Київ – це запрошення до НАТО. Але українці не отримали його за Байдена, і вкрай малоймовірно, що отримають при Трампі. Тому американські та європейські чиновники обговорюють інші варіанти стримування Росії”, – йдеться у статті. 

Також зазначається, що Байден міг би повернути Україні ядерну зброю. Таке рішення стало б миттєвим стримуючим фактором для Путіна. Але такий сценарій малоймовірний, оскільки має серйозні наслідки. 

Читайте також: 

Підписуйтесь

День памʼяті жертв Голодомору

День памʼяті жертв Голодомору

День памʼяті жертв Голодомору — це нагадування про одну з найстрашніших трагедій в історії України, яка забрала мільйони життів. Щороку в четверту суботу листопада українці […]

12:30, 23.11.2024 Буянова Єва
Обговорення повернення ядерної зброї Україні

Обговорення повернення ядерної зброї Україні: деталі

Обговорення повернення ядерної зброї Україні відбувається напередодні приходу до влади Трампа у Сполучених Штатах Америки. Про це повідомляє The New York Times.  Дональд Трамп рішуче […]

11:05, 23.11.2024 Буянова Єва
Актуальні новини

Новини Вільногірська: актуальне з 18 по 22 листопада 

1000 днів спротиву, виплати ВПО, студенти на виробничих підприємствах, загроза сказу у Вільногірську, ситуація з туберкульозом, благодійний ярмарок та історія вільногірської боксерки – подробиці у […]

Історія боксерки з Вільногірська: як Мирослава Кирилюк прийшла до спорту та здобула першу перемогу

Нещодавно 16-річна Мирослава Кирилюк стала переможницею Чемпіонату Дніпропетровської області з боксу серед молоді та жінок. У ваговій категорії до 63 кг вона отримала звання «Кращий […]

Вільногірці зібрали на ярмарку понад 200 тисяч гривень в допомогу ЗСУ

22 листопада у Вільногірську відбувся благодійний ярмарок «Вільногірськ – це Україна! Переможемо разом!». Мешканці міста та гості зібралися на площі перед спортивним комплексом «Авангард», щоб […]