Книги, що надихнули: Френсіс Форд Коппола і його «Мегалополіс»

Єва Буянова 15:30, 28 Вересня 2024
Мегаполіс
Мегаполіс /фото РБК

26 вересня в український прокат вийшов фільм легендарного режисера Френсіса Форда Копполи під назвою «Мегалополіс». Ця кінокартина стала однією з найочікуваніших прем’єр року, а її створення надихнув Копполу книги, який він вважає фундаментом для розвитку ідеї фільму.

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала топ книг, які надихнули режисера на створення фільму.

«Debt: The first 5000 years» David Graeber

Книга американського антрополога Девіда Гребера досліджує звʼязок поняття боргу з різноманітними соціальними інститутами – бартер, шлюб, дружба, рабство, право, релігія, війна та уряд.

«Bullshit jobs: A theory» David Graeber

Друга книга цього автора – про дослідження теми «безглуздих робіт». На думку Гребера, понад половина сучасних посад і робіт є безглуздими та поширилися через тенденцію розширювати адміністративний штат. Це явище Гребер називає «менеджерським феодалізмом». Коли така робота обмежується трудовою етикою, тобто повʼязує роботу з самоповагою, то вона перетворюеться ще й на психологічно руйнівну.

«The dawn of everything: a new history of humanity» David Graeber, David Wengrow

Гребер і Венгров стверджують, що провідні ідеї про прогрес західної цивілізації не підкріплені антропологічними або археологічними доказами, а більше спираються на філософські догми, які бездумно успадкували з епохи Просвітництва.

«The chalice and the blade: our history, our future» Riane Eisler 

У цій праці американська дослідниця соціальних систем та футуристка аналізує, як суспільство визначає ролі та відносини між жінками та чоловіками. Вона, зокрема, звертає увагу на напругу між моделлю домінування (яка асоціюється з чоловіками) та моделлю партнерства (яка асоціюється з жінками).

«The War Lovers: Roosevelt, Lodge, Hearst, and the Rush to Empire» Evan Thomas

15 лютого 1898 року американський корабель USS Maine таємничим чином вибухнув у Гаванській гавані. Звістка про вибух швидко дійшла до берегів США, де дехто зустрів її не з тривогою, а з великим ентузіазмом.

Потужна група любителів війни агітувала, щоб Сполучені Штати напружували свої сили на морях. Теодор Рузвельт і Генрі Кебот Лодж були впливовими політиками, наляканими «закриттям» західного кордону. «Нью-Йоркський журнал» Вільяма Рендолфа Херста помилково оголосив, що «таємна пекельна машина» Іспанії знищила лінкор, оскільки сам Херст бачив великий потенціал у доведенні американців до божевілля. Мен надасть привід, на який вони чекали.

«The Swerve: How the World Became Modern» Stephen Greenblat

Тисячу років поема про матеріальну природу всесвіту лишалася непрочитаною, майже повністю забутою. Потім, у 1417 році, безробітний папський секретар на ім’я Поджо Браччоліні відправився на пошуки книг у віддалений монастир. Стівен Грінблаттс у стислій, вивченій і плавно написаній книзі розповідає цю дивовижну історію великого культурного значення: «поворот», відомий як Відродження.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:15, 2 Квітня 2025
Обмін досвідом між молоддю / фото ілюстративне, Pexels

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між урядами України та Литви про створення Комітету Ради обмінів молоддю.

Про це повідомляє Міністерство молоді та спорту України.

Програма обміну

Головною метою обміну є активізація співпраці між молоддю обох країн задля зміцнення дружніх відносин. До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації, що працюють з молоддю, серед яких:

  • інститути громадянського суспільства;
  • заклади освіти;
  • комунальні установи.

Один проєкт може тривати не менше п’яти та не більше десяти календарних днів, не враховуючи дні приїзду і від’їзду учасників підготовчого етапу та підготовчого візиту.

Участь у проєктах можуть брати особи віком від 14 до 35 років. Кількість учасників проєкту має становити не менше 10 та не більше 15 осіб з кожної країни, у тому числі принаймні один супроводжуючий чи керівник групи.

Заявки приймаються до 20 квітня 2025 року. Детальна інформація про умови конкурсу доступна за посиланням. Додаткові питання можна поставити, звернувшись до управління молодіжної політики Мінмолодьспорту за телефоном: 044 246 62 36.

Читайте також:

Підписуйтесь

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 10:45, 2 Квітня 2025
обмеження
Переказ коштів / фото ілюстративне, Pexels

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку.

Про це повідомляє Національний банк України.

Як зазначили в НБУ, ці обмеження стимулювали роботу над комплексними рішеннями, які були спрямовані на мінімізацію використання платіжної інфраструктури в протиправній діяльності. За час дії обмежень:

  • зменшилась кількість підозрілих переказів ;
  • банки приділили більшу увагу до проблеми так званих “дропів” — людей, які за гроші дозволяють використовувати свої рахунки для сумнівних операцій;
  • банки створили власні правила безпеки.

“Минулого року ми фіксували аномальний сплеск обсягу переказів між рахунками фізосіб, який наразі знизився внаслідок введення регуляторних обмежень, комунікації НБУ, що звернула увагу ринку на проблему дропів, та впровадження Меморандуму”, – зазначили фахівці НБУ.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між […]

13:15, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку. Про це […]

10:45, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Україна отримала €3,5 млрд від ЄС у рамках “Ukraine Facility”: на що підуть гроші?

Україна отримала 3,5 млрд євро від Європейського Союзу в межах інструменту “Ukraine Facility”. Транш складається з пільгового фінансування у розмірі 3,1 мільярда євро та грантової […]

09:30, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Зростання ВВП України у 2024 році: які галузі стали рушійною силою економіки

За підсумками 2024 року валовий внутрішній продукт (ВВП) України зріс на 2,9% порівняно з попереднім роком. Номінальний ВВП за рік склав 7658,7 мільярда гривень. Про це повідомляє […]

10:39, 01.04.2025 Дмитро Бойцун
Погода

Перші дні квітня: якою буде погода у Вільногірську цього тижня

Згідно з прогнозом погоди у Вільногірську, протягом тижня з 31 березня до 6 квітня, погода обіцяє бути хмарною, з частими опадами. Температура протягом тижня коливатиметься […]

09:30, 31.03.2025 Дмитро Бойцун