З 2025 року в Україні запроваджується єдиний підхід до надання пільг на житлово-комунальні послуги (ЖКП). Головним критерієм стане середньомісячний сукупний дохід сім’ї.
Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.
Основні зміни у нарахуванні пільг
В умовах обмеженого державного бюджету, спричиненого війною, держава фокусує підтримку на тих громадянах, які її найбільше потребують. Відповідно до закону “Про державний бюджет на 2025 рік”, пільги на оплату ЖКП тепер надаватимуться за єдиними критеріями, враховуючи дохід сім’ї та її можливість самостійно оплачувати комунальні послуги.
Кого не торкнуться зміни
Новий принцип не поширюватиметься на:
- учасників бойових дій;
- осіб з інвалідністю внаслідок війни
Для цих категорій умови надання пільг залишаються без змін.
Монетизовані пільги: стимулювання ефективного використання
Для отримувачів пільг у грошовій формі (монетизація) уряд планує впровадити заходи, які стимулюватимуть використання коштів саме на оплату житлово-комунальних послуг.
За даними Мінсоцполітики, з 1 серпня 2024 року до Пенсійного фонду України звернулося понад 17 тисяч українців, які мають борги на суму 52,7 млн грн через використання пільгових коштів на інші потреби.
Щоб виправити цю ситуацію, уряд планує внести до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає відповідальність за нецільове використання пільгових коштів.
Як це вплине на пільговиків
Міністерство соціальної політики нагадало, що з 2015 року більшість українців отримували пільги за цим принципом. Однак окремі категорії, які раніше не враховували дохід сім’ї, тепер працюватимуть за новими правилами.
Водночас цей підхід спрямований на справедливий розподіл державної допомоги та підтримку найбільш уразливих категорій населення.
Читайте також:
- Картка платника податків для дітей: чи потрібна вона для верифікації в медичній системі
- Компенсація за працевлаштування ВПО: як подати заявку
Підписуйтесь