Слідчий з Кам’янського розповів про службу на Херсонщині 

Наталія Москаленко 11:00, 23 Серпня 2024

Ярослав Лаврентьєв, слідчий з Кам’янського вперше у складі зведеного загону поліції Дніпропетровщини вирушив у деокуповані населені пункти Херсонської області на початку 2023 року. Під час другої ротації отримав контузію та пройшов лікування. Цьогоріч влітку він повернувся до рідного міста, до звичної служби, але і понині згадує біль та руйнування.

Про це повідомляє поліція Дніпропетровської області. 

Служба на Херсонщині

Поліціянт ніс службу у Бериславському та Каховському районах. Щодня вони потерпають від рук окупантів. Мирне населення потрапляє під обстріли та гине. Тоді, під час його служби росіяни завдавали ударів з різного озброєння – від РСЗВ до авіації.

“Для мене Херсонщина – це другий дім. Це місце, де залишилось багато приємних спогадів, друзів та знайомих”, – каже слідчий Ярослав Лаврентьєв. 

Тож найважче для поліцейського – документувати смерті людей та жахливі наслідки щоденних обстрілів росіян. Роботу евакуаційних груп прикривали військові, аби вони могли провести рятувальну операцію. До того ж коли повідомляли про одного пораненого, то, приїжджаючи на виклик необхідно було рятувати вже троє і більше поранених. 

Згадується, як після мінометного обстрілу везли жінку, у якої голову та спину посікло осколками, по дорозі на блокпосту забрали ще стареньку, яку врятували військові після атаки дроном на її будинок. Поранення у жінок були важкі і вони потребували невідкладної медичної допомоги. Швидко довезли обох та передали лікарям і майже одразу наступний виклик – поранено цивільного. Біжимо до автомобіля та їдемо за чоловіком. Забрали – веземо в лікарню. І так по колу… Найбільший страх, який був в той момент – не встигнути всім допомогти», – каже поліціянт.

Відступати нікуди, адже від поліціянтів, медиків, рятувальників, та звичайно ж українських військових залежить життя інших. 

“Ми робили все можливе, щоб виправдати цю довіру. Адже люди вірили, що від нас залежить їхнє життя, спокій та безпека. І це було для нас найбільшою підтримкою та мотивацією” – зазначає поліціянт. 

Ярослав розповів, що за час служби поліціянти Дніпропетровської області здружились з багатьма колегами з Херсонщини. Прощатися з ними було важко. Провели їх побратими теплими побажаннями. Наразі слідчий повернувся до роботи у Кам’янському.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Анастасія Гришкова 13:00, 1 Липня 2025
Пеня за несплату аліментів / ілюстративне фото, Rexels

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки.

Про це повідомила Наталія Чернявська, завідувач сектора “Вільногірське бюро правничоїдопомоги”.

Як отримати пеню за несплату аліментів

Пеня за несплату аліментів в Україні передбачена статтею 196 Сімейного кодексу України. Вона є одним із способів впливу на боржника для стимулювання своєчасної сплати аліментів.

Умови для нарахування пені:

  1. Наявність заборгованості зі сплати аліментів.
  2. Заборгованість перевищує один місяць.

Розмір пені становить 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення, але не більше 100% від загальної суми заборгованості.

Приклад розрахунку: сума заборгованості — 10 000 гривень, кількість днів прострочення — 20. Розмір пені становить: 10 000 гривень × 1% × 20 = 2 000 гривень.

Пеня не нараховується автоматично — лише за рішенням суду. Таким чином одержувач аліментів повен звертатися до суду про стягнення мені за несплату аліментів.

Пеня не нараховується автоматично — вона стягується лише за рішенням суду. Тому одержувач аліментів повинен звернутися до суду з позовом про стягнення пені за прострочення виплат.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Дніпрі рятують сокола, який, ймовірно, збив ворожий дрон

Анастасія Гришкова 11:00, 1 Липня 2025
Сокіл / ілюстративне фото, Rexels

До Дніпра з Запоріжжя доправили сокола, який отримав травму, атакуючи російський дрон.

Про це повідомила зооволонтерка Вероніка Конькова на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, під час бойового чергування на одному з напрямків фронту військові помітили, як дикий сокіл кинувся на ворожий безпілотник.

Сокіл / фото, Вероніка Конькова

Імовірно, птах допоміг збити дрон або принаймні вивести його з ладу, однак сам під час атаки зламав крило.

Зараз сокіл, якого волонтерка назвала Шрайком, проходить обстеження у Дніпрі. Попереду консультація з хірургом — фахівці спробують врятувати йому крило.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки. Про це […]

У Дніпрі рятують сокола, який, ймовірно, збив ворожий дрон

До Дніпра з Запоріжжя доправили сокола, який отримав травму, атакуючи російський дрон. Про це повідомила зооволонтерка Вероніка Конькова на своїй сторінці у Facebook. За її […]

У Верхівцевській громаді чоловік кинув гранату в людей — загинула жінка, є постраждалі

Інцидент стався 28 червня близько 23:00 на території Верхівцевської громади. Внаслідок вибуху загинула 50-річна жінка. Ще четверо людей, серед яких 15-річна дівчина, отримали тілесні ушкодження. […]

Вільногірськ наближається до забезпечення житлом переселенців

Ще у квітні 2022 року Уряд ухвалив постанову № 495 про створення фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. У документі визначили, як формувати […]

Підпалював автомобілі ЗСУ: жителя Дніпра ув’язнили до 15 років тюрми

Суд виніс вирок жителю Дніпра, який підпалював автомобілі ЗСУ та об’єкти Укрзалізниці. Чоловіка ув’язнили до 15 років позбавлення волі. Про це повідомляє Дніпропетровська обласна прокуратура. […]