У Вільногірську відкрили виставковий простір «Берег_Ти»

Наталія Філоненко 12:59, 21 Серпня 2024
Виставковий простір  «Берег_Ти»
Виставковий простір «Берег_Ти» / фото Вільногірськ IN.UA

Вчора, 20 серпня, у Вільногірську відкрили публічний виставковий простір «Берег_Ти». Його створили за ініціативи ГО «Бахмутська Фортеця» та мисткині Тетяни Богуславської, за підтримки фонду «Ізоляція». Також у підтримці реалізації проєкту сприяла міська рада Вільногірська.

Більше у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Авторка: Наталія Філоненко

Відкриття проєкту «Берег_Ти»

Оберіг народу об’єднав однодумців з мистецтва експозиціями «Янголятко Оберіг», «Воля і Свобода», «13» та «Ціна Життя».

Мистецький проєкт висвітлює тему культурної спадщини України та нової оцінки культурної ідентичності в умовах війни.

Відкриття виставкового простору «Берег_Ти» / фото Вільногірськ IN.UA

«Всю виставку об’єднувала тема оберега. Я її обрала інтуїтивно. Як в результаті виявилося, що ця тема близька багатьом. Тема оберега є відліковою. За бажанням митці Вільногірська можуть її змінювати», – каже мисткиня з Києва Тетяна Богуславська.

Проєкт «Берег_Ти» надалі слугуватиме місцем для поціновувачів мистецтва. Тут всі зможуть представити свої роботи з вересня 2024 року. Теми виставок будуть змінюватись відповідно до актуальних подій та побажань митців міста.

На заході були присутні місцеві жителі та представники міськради. Також на відкритті були мисткині: Анастасія Штан, Марина Алтухова, Світлана Борщ та Тетяна Богуславська чиї роботи були виставлені у конструкціях.

За словами учасниць виставки, проєкт дає можливість вийти за рамки банального та звичного. Творчість митців було представлено не у звичних образах, кажуть мисткині.

Мисткині Марина Алтухова та Тетяна Богуславська / фото Вільногірськ IN.UA

«Вільногірськ трохи спить, а виставка сьогодні радує тим, що вона є футуристичною. Трішки незвичною для містян. Ми не звикли читати описи, розглядати та осмислювати мистецтво. А треба пам’ятати, що ми всі творимо, мріємо, розвиваємося через мистецтво починаючи з народження. Хотілося, щоб все це збереглося і стало доброю традицією для Вільногірська», – ділиться художниця Марина Алтухова.

Проєкт «Берег_Ти» складається з презентації публічного виставкового простору для майстрів Вільногірська та гостей. Також він дає можливість талановитим митцям виставляти свої роботи в інсталяціях.

Сам проєкт здійснюють за програмою «Спадщина. Простір для роботи» підтримки фонду «Ізоляція» та фонду Партнерство за сильну Україну». Його реалізували за підтримки Вільногірської міськради, ГО «Бахмутська Фортеця» та ГО «Світанок села Яковлівки Бахмутського району Донецької області».

Читайте також:

Підписуйтесь

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Анастасія Гришкова 17:00, 16 Травня 2025
Нежитлове приміщення / ілюстративне фото, Дніпропетровська ОВА

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі.

Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія у Fecebook.

Заявку можна подати в Дія

У застосунку та на порталі “Дія” запрацювала нова послуга — подання заяви А3.2 “Пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна”.

Йдеться про гаражі, склади, прибудинкові споруди та інші об’єкти нежитлової нерухомості.

“Навіть якщо ваше майно розташоване в зоні бойових дій або ви не маєте всіх документів — варто подати заяву. Кожен зафіксований випадок посилює позиції України на міжнародному рівні й наближає майбутні компенсації”, — йдеться в повідомленні.

Подати заяву можна за посиланням.

Читайте також:

Підписуйтесь

Люди яким встановлено інвалідність мають пройти повторний огляд: кого стосується

Анастасія Гришкова 15:00, 16 Травня 2025
Людина в кріслі колісному / ілюстративне фото, Rexels

З 1 квітня 2025 року окремі категорії людей обов’язково мають пройти оцінювання повсякденного функціонування. Це стосується тих, хто отримав інвалідність ще до впровадження нової системи й з поважних причин не пройшов повторний огляд у встановлений час.

Про це повідомили на сайті Урядового порталу.

Хто має пройти повторний медичний огляд

Чоловіки віком від 25 до 60 років, які мають другу або третю групу інвалідності, так які мали пройти повторний огляд у 2022-2024 роках, але з різних обставин не пройшли його, проходять оцінювання в період з 1 квітня до 1 листопада 2025 року.

Інші люди, які також мали пройти повторний огляд, але не проходили його під час воєнного стану, мають зробити це до 1 квітня 2026 року.

Це не стосується:

  • людей, яким інвалідність була встановлена пізніше — вже у 2025 році — і строк її перегляду ще не настав;
  • людей з безстроковим статусом інвалідності;
  • військовослужбовців, осіб цивільного захисту — для них діють окремі підходи.

Також серед винятків люди, які перебувають на територіях, де ведуться бойові дії, або тимчасово окупованих територіях;пацієнти з важкими порушеннями функцій організму (не мають кінцівки або якогось з парних органів, не чують або не бачать, мають онкологічне або психічне захворювання).

Читайте також:

Підписуйтесь

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі. Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія […]

Люди яким встановлено інвалідність мають пройти повторний огляд: кого стосується

З 1 квітня 2025 року окремі категорії людей обов’язково мають пройти оцінювання повсякденного функціонування. Це стосується тих, хто отримав інвалідність ще до впровадження нової системи […]

Як козацькі землі стали ранговими дачами: історія села Мотронівка, що поблизу Вільногірська

Село Мотронівка, що нині входить до територіальної громади Вільногірська, має давню і маловідому історію, пов’язану з козацтвом, імперськими реформами та дворянськими родами. Історію про село […]

Річку Саксагань на Дніпропетровщині можуть відновити — Міндовкілля

Через підрив росіянами греблі Каховської ГЕС та активне водозабезпечення Кривого Рогу з річки, Макортівське водосховище майже повністю висохло. Нині його наповнення становить лише 19,6 мільйонів […]

Новини

Залізничний вокзал Вільногірська: історична пам’ятка та символ розвитку міста

Залізничний вокзал у Вільногірську — одна з найстаріших будівель міста та важливий елемент його історичної спадщини. Збудована в 1898 році, станція спочатку була частиною будівництва […]