Екстрена медична допомога дітям у Вільногірську: куди звертатися

Олександра Зоз 15:00, 21 Червня 2024
Екстрена медична допомога
Екстрена медична допомога у Вільногірську/ фото Вільногірськ IN.UA

У Вільногірську немає дитячого відділення та чергового педіатра. Проте можливість отримати екстрену допомогу дітям все ж таки є, зазначив директор Вільногірської центральної міської лікарні у відповіді на запит редакції Вільногірськ IN.UA. У неробочі часи та вночі батьки неповнолітніх дітей можуть звернутися за допомогою до приймального відділення лікарні, де огляд проведе черговий лікар.

Більше у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Невідкладна допомога у Вільногірську

На початку травня жителька Вільногірська Марина Прилипко опублікувала на своїй сторінці у фейсбук розповідь про те, що лікарі приймального відділення відмовилися надавати допомогу її сину, який був без свідомості.

За словами жінки, лікарі аргументували відмову тим, що у відділенні відсутній дитячий лікар, а «дорослі» не мають права приймати дітей.

«Я зчинила скандал, дитина без свідомості в стані сопору, раптом помре», — пише у соцмережі Марина Прилипко.

Пост Марини Прилипко
Пост Марини Прилипко/ скріншот

Нагадаємо, на березневій зустрічі місцевих жителів з мером та директором лікарні, Ігор Яцевич розповів як надаватимуть допомогу дітям у Вільногірську після закриття дитячого відділення.

«Ми зараз шукаємо лікаря педіатра, вакансія відкрита. Якщо дитина хворіє, батьки повинні звернутися за допомогою до свого сімейного лікаря. Після шостої години вечора вони звертаються до приймального відділення, чергового лікаря. Той своєю чергою може відправити хворого по трьох медичним маршрутам: до лікарень міста Кам’янське та в Дніпро», — зазначив директор центральної лікарні Ігор Яцевич.

Мати хлопчика Марина Прилипко розповідає, допомогу дитині все ж надали. Проте швидку, яка мала доставити їх до профільної лікарні в інше місто, чекали дві години. 

«Чергова, уролог та лікар реаніматолог надали допомогу моїй дитині. Глєб був у важкому стані, без свідомості. За протоколом ці лікарі не мали права надавати йому допомогу. Через благання все ж надали навіть через ризик власного життя. За це я їм дякую. Мені страшно думати, що моя дитина могла померти. Хотілося б, щоб у нашому місті були дитячі лікарі, як у Кам’янському та Дніпрі. Я раджу батькам дітей, в яких є особливий діагноз, завчасно й до повного одужання перебувати у лікарні де є реанімація та дитячі лікарі», — прокоментувала журналістам Вільногірськ IN.UA Марина Прилипко.

Екстрена допомога дітям у Вільногірську

Після цього випадку редакція Вільногірськ IN.UA звернулася з офіційним запитом до директора центральної лікарні Ігора Яцевича щодо надання меддопомоги дітям у Вільногірську. Він зазначив, що у місті розроблена дорожня карта дій у випадку необхідної медичної допомоги дітям.

А саме:

  • первинний рівень — огляд та амбулаторне лікування сімейним лікарем;
  • вторинний рівень — госпіталізація.

Дітей з Вільногірська направляють до таких лікарень:

  • педіатричне відділення лікарні №9, Кам’янське;
  • з інфекційними захворюваннями — лікарня №7, Кам’янське;
  • з хірургічними та травматологічними захворюваннями — Регіональний медцентр родинного здоров’я, Дніпро;
  • дітей у важкому стані прийматимуть у відділенні анестезіології з ліжками інтенсивної терапії у Вільногірській ЦМЛ (після стабілізації стану дитину переведуть до профільних медзакладів області).

Надання екстреної медичної допомоги за законом

Згідно із законом України «Про екстрену медичну допомогу», право на отримання невідкладного порятунку мають усі українці та іноземці.

Закон «Про екстрену медичну допомогу»
Закон «Про екстрену медичну допомогу»/ скріншот

Своєю чергою медики мають надати усю необхідну допомогу людям, які її потребують. У разі неможливості надання допомоги внаслідок ускладнень, пацієнта мають доставити до іншої найближчої лікарні.

Закон «Про екстрену медичну допомогу»
Закон «Про екстрену медичну допомогу»/ скріншот

Відмовити у наданні екстреної медичної допомоги лікарі не можуть у таких випадках:

  • якщо така відмова може призвести до тяжких наслідків для пацієнта (порушення карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або громадськими роботами на строк до 200 годин, або виправними роботами на строк до двох років);
  • якщо така відмова може призвести до смерті пацієнта чи інших тяжких наслідків (карається обмеженням волі на строк до чотирьох років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого).

Так само карається неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником (Кримінальний кодекс України, статті 139, 140).

Програма медичних гарантій

Як повідомив Вільногірськ IN.UA перший заступник Міністра охорони здоров’я Сергій Дубров, постановою Кабміну затверджено програму державних гарантів медичного обслуговування населення у 2024 році. 

Вона містить в собі пакети медичних послуг, що пов’язані з наданням екстреної, первинної, спеціальної та паліативної медичної допомоги, реабілітації у сфері охорони здоров’я, надання медичної допомоги дітям до 16 років та допомоги у зв’язку із вагітністю та пологами. 

Відповідь Сергія Дуброва редакції Вільногірськ IN.UA
Відповідь Сергія Дуброва редакції Вільногірськ IN.UA/ скріншот

НСЗУ, в офіційній відповіді на запит редакції Вільногірськ IN.UA повідомила, що наразі укладено договір про медичне обслуговування населення між Вільногірською центральною лікарнею та Національною службою здоров’я.

А от рішення щодо розширення напрямів медичного обслуговування приймає директор лікарні.

Відповідь НСЗУ редакції Вільногірськ IN.UA
Відповідь НСЗУ редакції Вільногірськ IN.UA/ скріншот

Що робити, щоб отримати екстрену невідкладну допомогу

В НСЗУ зазначають, щоб отримати екстрену медичну допомогу необхідно викликати швидку.

Виклик швидкої
Виклик швидкої/ фото НСЗУ

Диспетчер екстреної допомоги кваліфікує звернення за категорією критичності та приймає рішення про направлення машини швидкої допомоги. Є чотири рівні критичності: непрофільне, неекстрене, екстрене та критичне.

Непрофільне звернення — це, наприклад, коли у людини висока температура і вона навіть не приймала жарознижувальні ліки. Або коли людині потрібно зробити ін’єкцію, поміряти тиск. При непрофільному зверненні диспетчер рекомендує людині звернутись до сімейного лікаря, а також може надати консультацію щодо допомоги.

Неекстрене звернення — це звернення, яке потребує оцінки стану людини лікарем, проте не є невідкладним. Наприклад, людина травмувалась, проте може самостійно дістатись до лікарні для діагностики та отримання допомоги. У такому випадку диспетчер, залежно від ситуації, рекомендує звернутись до сімейного лікаря або найближчої лікарні з травмпунктом і надає її адресу.

Екстрений виклик — якщо людина перебуває у невідкладному стані, який супроводжується порушенням свідомості, ознаками кровотечі, гострого коронарного синдрому, гострого мозкового інсульту, розладами дихання. Диспетчер направляє до пацієнта швидку, яка має прибути протягом 20 хвилин.

Критичний — якщо у людини неефективне або відсутнє дихання, масивна крововтрата або кровотеча або інші ознаки критичного стану. До людини направляється машина швидкої, яка має прибути протягом 10 хвилин.

Варто зазначити, що на термін прибуття швидкої може впливати дорожня ситуація (пробки, ожеледиця, інші сезонні та метеорологічні особливості) та епідеміологічна ситуація.

На місці бригада швидкої допомоги має надати екстрену допомогу та прийняти рішення про подальші дії: якщо необхідно, відвезе постраждалого до найближчої лікарні, що має договір з НСЗУ на відповідний пакет медичної допомоги..

Читайте також:

Підписуйтесь

Захворюваність на грип та ГРВІ стрімко падає: епідемічна ситуація на Дніпропетровщині

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 09:30, 8 Квітня 2025

За останній тиждень у Дніпропетровській області зафіксували зменшення захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) – кількість хворих зменшилась на 20% і становить 9,1 тисячі осіб.

Про це повідомляє Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

У період з 28 березня по 3 квітня в Дніпропетровській області зафіксували 9,1 тисячі випадків гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), що на 20% менше, ніж минулого тижня. Епідемічний поріг в регіоні не перевищено.

Серед захворілих 46% — діти віком до 17 років. Госпіталізували 394 особи, з них 171 — дитина. З початку епідемічного сезону щеплення проти грипу отримали понад 10 тисяч жителів області.

Також за тиждень в області зареєстрували 85 випадків гострих кишкових інфекцій. Показник захворюваності складає 2,75 на 100 тисяч населення, що не перевищує середньобагаторічний рівень. Більшість хворих — діти (55%).

Крім того, зафіксували:

  • 4 підозри на гострий вірусний гепатит (показник 0,13 на 100 тисяч);
  • 6 підозр на кашлюк (0,19 на 100 тисяч);
  • 2 підозри на кір (0,06 на 100 тисяч, результати лабораторних досліджень очікуються);
  • 1 випадок правця.

До закладів охорони здоров’я звернулися 2 особи, які мали контакт із тваринами, ймовірно хворими на сказ. Усім надали допомогу, провели профілактичні щеплення та вжили протиепідемічних заходів.

У Синельниківському районі зафіксували сімейний осередок ботулізму — п’ятеро осіб захворіли після вживання сиров’яленої домашньої ковбаси. Усі вони отримали гептавалентний ботулінічний антитоксин. Тривають санітарно-епідеміологічні заходи.

Також у Кривому Розі отруїлися дикорослими грибами двоє підлітків, які споживали варені гриби, придбані в Хмельницькій області. Постраждалі отримали необхідну медичну допомогу.

Читайте також:

Підписуйтесь

Безоплатні послуги за програмою медичних гарантій: куди скаржитися у разі вимагання грошей?

Анастасія Гришкова 20:07, 7 Квітня 2025
Вільноногірська ЦМЛ / ілюстративне фото, Вільногірськ.IN.UA

За програмою медичних гарантій пацієнти можуть безкоштовно отримувати медичні послуги за різними напрямами. Витрати на ці послуги покриває державний бюджет України, а оплату проводить Національна служба здоров’я України (НСЗУ).

Про це повідомили у відомстві на запит редакції Вільногірськ.IN.UA.

Як зазначили в НСЗУ, що з 2025 року в Україні починають діяти нові правила надання безкоштовних медичних послуг. Ці правила затверджені постановою Кабінету Міністрів № 1503.

У відповідь на запит журналістів в НСЗУ прчснили наступне: програма медичних гарантій передбачає надання пацієнтам медичних послуг за різними напрямами безкоштовно, за рахунок коштів Державного бюджету України. Оплату медичних послуг здійснює НСЗУ.

Що робити у разі вимагання оплати?

Закладам охорони здоров’я, які уклали договір з НСЗУ, заборонено вимагати додаткову оплату за послуги, що включені до програми медичних гарантій. Якщо з вас вимагають гроші або відмовляють у наданні медичної допомоги безпідставно, ви маєте право звернутися до НСЗУ письмово або за телефоном інформаційно-довідкової служби 16-77.

Також можна повідомити про порушення правоохоронні органи. Для подання скарги необхідно вказати назву закладу охорони здоров’я, прізвище та ім’я лікаря або лікарів, які порушують ваше право, та додати копії підтверджуючих документів, якщо такі є.

Які вимоги до медичних послуг?

Зокрема, у відомстві роз’яснили, що надавачі медичних послуг зобов’язані забезпечити наявність обладнання, медичних виробів, витратних матеріалів та лікарських засобів, необхідних для надання допомоги. Все це має відповідати галузевим стандартам у сфері охорони здоров’я та специфікаціям.

Читайте також:

Підписуйтесь

Захворюваність на грип та ГРВІ стрімко падає: епідемічна ситуація на Дніпропетровщині

За останній тиждень у Дніпропетровській області зафіксували зменшення захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) – кількість хворих зменшилась на 20% і становить 9,1 тисячі […]

09:30, 08.04.2025 Дмитро Бойцун
Новини

Безоплатні послуги за програмою медичних гарантій: куди скаржитися у разі вимагання грошей?

За програмою медичних гарантій пацієнти можуть безкоштовно отримувати медичні послуги за різними напрямами. Витрати на ці послуги покриває державний бюджет України, а оплату проводить Національна […]

Боротьба за бюджетні гроші: хто і скільки хоче заробити на покосі трави у Вільногірську?

Більшість задач по благоустрою та утриманню житлового фонду в місті виконує КП “Жилкомсервіс”. Чек, який організація отримує з бюджету, керівництво постійно намагається збільшити. Це легше […]

16:41, 07.04.2025 Дмитро Бойцун

Родини загиблих внаслідок атаки на Кривий Ріг отримають одноразову допомогу

Людям, які внаслідок ракетного удару втратили рідних, виплатять разову грошову допомогу у розмірі 300 тисяч гривень. Про це повідомляє голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук. […]

14:42, 07.04.2025 Дмитро Бойцун

Допомогу у розмірі 2 мільярди гривень отримають 200 прифронтових громад

Допомогу у розмірі 2 мільярди гривень з резервного фонду державного бюджету спрямують на підтримку 200 прифронтових громад, зокрема й на Дніпропетровщині. Про це повідомляє віцепрем’єр-міністр […]

13:15, 07.04.2025 Дмитро Бойцун