У Вільногірську секретар міськради Антон Боклаг заявив, що піде з посади, якщо гроші за покіс трави віддадуть ФОП

Анастасія Гришкова 14:30, 23 Квітня 2025
Засідання депутатської комісії / фото, скрішот з відео

У Вільногірську знову загострилася дискусія щодо фінансування покосу трави. Цьогоріч на ці роботи планують витратити понад мільйон гривень. Утім серед депутатів виникли суперечки, що приватний підприємець готовий виконати покіс удвічі дешевше.

По це стало відомо з відеозапису оприлюдненому на YouTube-каналі Вільногірської міської ради.

Гроші на покіс трави у Вільногірську

У вівторок, 22 квітня, на засіданні постійної депутатської комісії міської ради депутати так і не змогли дійти згоди щодо способу розподілу фінансування.

Під час засідання розглядалися дві офіційні пропозиції:

1. Депутат Володимир Мельник запропонував оголосити тендер на виконання робіт, щоб знайти нового підрядника й зекономити бюджетні кошти.

2. Депутат Єгоров наполягав залишити проєкт у чинному вигляді.

Жодна з ініціатив не набрала достатньої кількості голосів.

Окрему позицію висловив секретар міськради Антон Боклаг — виділити 600 тисяч гривень на користь КП “Жилкомсервіс”, але на голосування він її не виніс.

Крім того заявив, що йому не важливо, яке саме комунальне підприємство виконуватиме роботи, головне — щоб витрати були мінімальними. (в громаді працює тільки одне комунальне підприємство, яке може надавати такі послуги – прим.редакції)

Натомість, Боклаг заявив, що напише заяву на звільнення за власним бажанням, якщо кошти на покіс трави отримає приватний підприємець.

Звернувшись до депутатів Боклаг сказав: “Якщо ми повернемося до підрядників, — я напишу заяву за власним бажанням. Я не буду працювати. Розумієте, мене напружує ця історія, що в нас комунальне підприємство — це ж наше, створене радою.”

Ситуація спричинила суперечки серед депутатів. Зокрема, депутат Мельник припустив, що КП “Жилкомсервіс” може бути причетне до схем із відмивання коштів. Його твердження спростував голова постійної комісії Олег Калініченко.

Питання фінансування залишається відкритим. Ймовірно, остаточне рішення ухвалять під час найближчої сесії міської ради.

Нагадаємо, у Вільногірську питання покосу трави порушують не вперше — попереднього разу його обговорювали наприкінці березня.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Кам’янському затримали жінку за збут наркотичних речовин

Анастасія Гришкова 18:05, 23 Квітня 2025
Жінка розповсюджувала наркотичні речовини / фото, Національна поліція

У Кам’янському поліцейські викрили 45-річну місцеву жінку, яка підозрюється у розповсюдженні наркотиків.

Про це повідомляє Кам’янське районне управління поліції.

Жінка розповсюджувала наркотичні речовини

За даними слідства, жінка зустрічалася з покупцями у заздалегідь узгоджених місцях, де передавала їм особливо небезпечний наркотичний засіб — метадон.

Правоохоронці задокументували кілька фактів збуту, після чого провели санкціонований обшук у помешканні підозрюваної.

Під час слідчих дій було вилучено пігулки метадону, які направили на експертне дослідження.

Жінці вручили підозру. Їй загрожує до восьми років ув’язнення. Наразі триває досудове розслідування.

Читайте також:

Підписуйтесь

Що тримає вільногірський басейн у формі: деталі від Сергія Пойди

Катерина Тесленко 16:40, 23 Квітня 2025
Плавальний басейн у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

У Вільногірську працює відкритий 50-метровий басейн. За його функціонуванням уже багато років стежить Сергій Пойда — людина, яка знає про нього все: від насоса до рівня кислотності води.

Журналісти Вільногірськ IN.UA поспілкувалися з Сергієм Пойдою, який зараз виконує обов’язки директора “Авангард”, та дізналися, як очищається басейн.

Що відбувається під басейном

Плавальний басейн комунального закладу спортивного комплексу “Авангард” – це не просто місце відпочинку та спорту, а складна система, яка вимагає постійного технічного догляду. Сергій Пойда працює тут вже багато років та  знає кожен клаптик цього об’єкта.

За словами Сергія Пойди, уся технічна частина розташована в підвалі. Вода, яка надходить у чашу басейну, спершу проходить фільтрацію: її очищують сітки, а потім — фільтри з дрібним піском.

Цей пісок природний, має хорошу щільність. На звичайному — вода буде зеленою”, — розповідає Сергій Пойда.

За станом фільтрів стежать за допомогою манометрів. Коли тиск підвищується, проводиться очищення піску, яке триває до моменту, коли вода знову стає прозорою.

“Через віконце видно, коли вода знову стає чистою. Тоді промивання можна зупинити”, — каже Сергій Пойда.

Сергій Пойда / фото Вільногірськ IN.UA

Як контролюють склад води

Щодня декілька разів перевіряється рівень хлору та кислотності. Для знезараження води використовується гіпохлорит натрію, як у системах централізованого водопостачання. Також додають препарати проти водоростей і регулятори pH.

Ми тричі на день міряємо хлор. Він має бути в нормі — інакше дітям буде небезпечно плавати”, — каже Сергій.

Також регулярно вимірюється pH води. Якщо показники виходять за межі норми, воду коригують відповідними реагентами.

Сезонна підготовка триває майже місяць

Щороку перед початком сезону проводиться технічна підготовка. Перевіряють усі системи, фільтри, насосне обладнання, труби. Басейн наповнюють водою поступово, на це йде близько двох тижнів.

Ми намагаємося відкритися на 1 червня — до Дня захисту дітей. Але якщо це вихідні, то на день-два пізніше”, — зазначає Сергій.

Організація роботи під час сезону

У басейні працюють інструктори, які стежать за відвідувачами. За словами техніка, басейн проєктували з урахуванням безпеки: слизьких поверхонь або гострих кутів немає.

Батьки знають: якщо дитина в басейні — вона в безпеці. Її там не тільки доглянуть, а ще й навчать правильно плавати”, — говорить Сергій.

Бувають відгуки від відвідувачів, які порівнюють басейн з морем.

Була пара, розповідала: з’їздили на море, витратилися, а вода — брудна, медузи. А тут — прийшли, покупались у чистій воді, поїли й додому”, — згадує Сергій.

Плавальний басейн у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Яку роль відіграє басейн у місті

Басейн має олімпійську довжину — 50 метрів. Такі відкриті спортивні споруди в Україні зустрічаються нечасто.

Усі плавають на короткій воді — 25 метрів. А тут — справжній масштаб. Тренери кажуть, що це важливо для підготовки спортсменів”, — розповідає Сергій.

За словами Сергія, зберегти об’єкт вдалося завдяки попередньому керівництву міста.

Якби не Віктор Варена — перший директор гірничо-металургійного комбінату, — нічого б не було. Він заклав основу — і ми досі тримаємось”, — каже він.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Кам’янському затримали жінку за збут наркотичних речовин

У Кам’янському поліцейські викрили 45-річну місцеву жінку, яка підозрюється у розповсюдженні наркотиків. Про це повідомляє Кам’янське районне управління поліції. Жінка розповсюджувала наркотичні речовини За даними […]

Що тримає вільногірський басейн у формі: деталі від Сергія Пойди

У Вільногірську працює відкритий 50-метровий басейн. За його функціонуванням уже багато років стежить Сергій Пойда — людина, яка знає про нього все: від насоса до […]

В Дії з’явиться ще одна послуга для водіїв

Мінцифра анонсувала бета-тест нової цифрової послуги — заміни техпаспорта через застосунок Дія. Власники авто тепер можуть стати першими користувачами зручного сервісу та допомогти команді розробників […]

На Дніпропетровщині дрон влучив у автобус з працівниками підприємства: 9 людей загинули

На Дніпропетровщині, вранці 23 квітня, російські війська атакували місто Марганець, скерувавши ударний дрон-камікадзе в автобус, у якому перебували працівники одного з місцевих підприємств. Про це […]

Жителька Кам’янського пошкодила понад 40 могил на кладовищі Дніпропетровщини

На Дніпропетровщині правоохоронці затримали 32-річну жительку Кам’янського за наругу над могилами. Жінку підозрюють у знищенні 32 надгробних плит та 14 хрестів на кладовищі в селі […]