Жителі Вільногірська стали донорами крові

Наталія Філоненко 13:11, 21 Березня 2024
Донація крові
Донація крові у Вільногірську/ фото Вільногірськ IN.UA

Сьогодні, 21 березня, у Вільногірській центральній міській лікарні жителі та гості міста здавали свою кров для подальшого переливання хворим. Кров брали медики структурного підрозділу з Кам’янського «Дніпропетровської обласної станції переливання крові».

Подробиці дізнавалися журналісти Вільногірськ IN.UA

Донація крові у Вільногірську

Цьогоріч спеціалісти Кам’янського підрозділу обласної станції переливання крові у Вільногірськ завітали вперше. Процедуру донації планують повторити за два місяці.

«Були у Вільногірську й у 2023 році. Через два місяці ми знову плануємо приїхати до міста. Кров потрібно здавати, хворі в лікарнях її потребують. Також велика нестача крові є наразі для військових. Вона йде на різні напрямки. Саме у Вільногірську охочих здавати кров дійсно багато. Раніше більше було чоловіків донорів, зараз – переважно жінки», — розповідає старша лаборантка Тетяна Яковенко.

Донори
Черга донорів у Вільногірську/ фото Вільногірськ IN.UA

З однієї людини забирають 450 мілілітрів крові, це стандартна доза донації. Рекомендують спеціалісти станції переливання крові здавати її раз на два місяці. Наразі велика нестача І, III та IV негативної груп крові, кажуть спеціалісти. 

Кров обов’язково перевіряють на ВІЛ, сифіліс та гепатити.

Одна донація триває близько 5 хвилин. Це за умови, що донор підготовлений. 

Перед здачею крові вільногірці проходили реєстрацію, де їм надавали номер донора. Потім вони проходили обстеження терапевта. Лікарка перевіряла тиск, ставила питання про самопочуття та хронічні захворювання. Донору визначали групу крові та гемоглобін. Після ретельної перевірки донорів допускали до здачі крові.

«В цьому році я вперше здаю кров. Готувався, дотримуватися дієти. Здаю кров на ЗСУ», — розповідає житель Вільногірська Євген Романов.

Перед донацією людям пропонували випити чай з печивом, такий перекус позитивно впливає на самопочуття під час та після здачі крові.

Донори
Вільногірцям пропонували випити солодкий чай/ фото Вільногірськ IN.UA

«Я здаю кров майже кожні два місяці, щоб лікарі могли рятувати наших військових. Здаю у Кам’янському, а сьогодні зручно, бо станція переливання приїхала до нас», — ділиться вільногірка Наталія Горбович.

Кров
Кров та її компоненти/ фото Вільногірськ IN.UA

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

Захворюваність на грип та ГРВІ стрімко падає: епідемічна ситуація на Дніпропетровщині

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 09:30, 8 Квітня 2025

За останній тиждень у Дніпропетровській області зафіксували зменшення захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) – кількість хворих зменшилась на 20% і становить 9,1 тисячі осіб.

Про це повідомляє Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

У період з 28 березня по 3 квітня в Дніпропетровській області зафіксували 9,1 тисячі випадків гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), що на 20% менше, ніж минулого тижня. Епідемічний поріг в регіоні не перевищено.

Серед захворілих 46% — діти віком до 17 років. Госпіталізували 394 особи, з них 171 — дитина. З початку епідемічного сезону щеплення проти грипу отримали понад 10 тисяч жителів області.

Також за тиждень в області зареєстрували 85 випадків гострих кишкових інфекцій. Показник захворюваності складає 2,75 на 100 тисяч населення, що не перевищує середньобагаторічний рівень. Більшість хворих — діти (55%).

Крім того, зафіксували:

  • 4 підозри на гострий вірусний гепатит (показник 0,13 на 100 тисяч);
  • 6 підозр на кашлюк (0,19 на 100 тисяч);
  • 2 підозри на кір (0,06 на 100 тисяч, результати лабораторних досліджень очікуються);
  • 1 випадок правця.

До закладів охорони здоров’я звернулися 2 особи, які мали контакт із тваринами, ймовірно хворими на сказ. Усім надали допомогу, провели профілактичні щеплення та вжили протиепідемічних заходів.

У Синельниківському районі зафіксували сімейний осередок ботулізму — п’ятеро осіб захворіли після вживання сиров’яленої домашньої ковбаси. Усі вони отримали гептавалентний ботулінічний антитоксин. Тривають санітарно-епідеміологічні заходи.

Також у Кривому Розі отруїлися дикорослими грибами двоє підлітків, які споживали варені гриби, придбані в Хмельницькій області. Постраждалі отримали необхідну медичну допомогу.

Читайте також:

Підписуйтесь

Безоплатні послуги за програмою медичних гарантій: куди скаржитися у разі вимагання грошей?

Анастасія Гришкова 20:07, 7 Квітня 2025
Вільноногірська ЦМЛ / ілюстративне фото, Вільногірськ.IN.UA

За програмою медичних гарантій пацієнти можуть безкоштовно отримувати медичні послуги за різними напрямами. Витрати на ці послуги покриває державний бюджет України, а оплату проводить Національна служба здоров’я України (НСЗУ).

Про це повідомили у відомстві на запит редакції Вільногірськ.IN.UA.

Як зазначили в НСЗУ, що з 2025 року в Україні починають діяти нові правила надання безкоштовних медичних послуг. Ці правила затверджені постановою Кабінету Міністрів № 1503.

У відповідь на запит журналістів в НСЗУ прчснили наступне: програма медичних гарантій передбачає надання пацієнтам медичних послуг за різними напрямами безкоштовно, за рахунок коштів Державного бюджету України. Оплату медичних послуг здійснює НСЗУ.

Що робити у разі вимагання оплати?

Закладам охорони здоров’я, які уклали договір з НСЗУ, заборонено вимагати додаткову оплату за послуги, що включені до програми медичних гарантій. Якщо з вас вимагають гроші або відмовляють у наданні медичної допомоги безпідставно, ви маєте право звернутися до НСЗУ письмово або за телефоном інформаційно-довідкової служби 16-77.

Також можна повідомити про порушення правоохоронні органи. Для подання скарги необхідно вказати назву закладу охорони здоров’я, прізвище та ім’я лікаря або лікарів, які порушують ваше право, та додати копії підтверджуючих документів, якщо такі є.

Які вимоги до медичних послуг?

Зокрема, у відомстві роз’яснили, що надавачі медичних послуг зобов’язані забезпечити наявність обладнання, медичних виробів, витратних матеріалів та лікарських засобів, необхідних для надання допомоги. Все це має відповідати галузевим стандартам у сфері охорони здоров’я та специфікаціям.

Читайте також:

Підписуйтесь

Захворюваність на грип та ГРВІ стрімко падає: епідемічна ситуація на Дніпропетровщині

За останній тиждень у Дніпропетровській області зафіксували зменшення захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) – кількість хворих зменшилась на 20% і становить 9,1 тисячі […]

09:30, 08.04.2025 Дмитро Бойцун
Новини

Безоплатні послуги за програмою медичних гарантій: куди скаржитися у разі вимагання грошей?

За програмою медичних гарантій пацієнти можуть безкоштовно отримувати медичні послуги за різними напрямами. Витрати на ці послуги покриває державний бюджет України, а оплату проводить Національна […]

Боротьба за бюджетні гроші: хто і скільки хоче заробити на покосі трави у Вільногірську?

Більшість задач по благоустрою та утриманню житлового фонду в місті виконує КП “Жилкомсервіс”. Чек, який організація отримує з бюджету, керівництво постійно намагається збільшити. Це легше […]

16:41, 07.04.2025 Дмитро Бойцун

Родини загиблих внаслідок атаки на Кривий Ріг отримають одноразову допомогу

Людям, які внаслідок ракетного удару втратили рідних, виплатять разову грошову допомогу у розмірі 300 тисяч гривень. Про це повідомляє голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук. […]

14:42, 07.04.2025 Дмитро Бойцун

Допомогу у розмірі 2 мільярди гривень отримають 200 прифронтових громад

Допомогу у розмірі 2 мільярди гривень з резервного фонду державного бюджету спрямують на підтримку 200 прифронтових громад, зокрема й на Дніпропетровщині. Про це повідомляє віцепрем’єр-міністр […]

13:15, 07.04.2025 Дмитро Бойцун